preloader
Data przyjazdu
Data wyjazdu

Kiedy warto się wybrać na masaż Aquavibron?

Aquavibron, czyli masaż wibracyjny, zalecany jest w przypadku osób, które cierpią na bóle kręgosłupa i międzyżebrowe. Wykonywany jest też w przypadku różnego rodzaju stanów zapalnych po urazach (zwłaszcza tkanek miękkich) reumatoidalnego zapalenia stawów, zaniku i bólu mięśni, przykurczy, zaburzeń krążenia obwodowego.

Aquavibron to specjalny aparat wykorzystywany do wykonywania masaży wibracyjnych. Przy urządzeniu znajduje się wąż, a na jego końcu przymocowana jest membrana. Przez wąż przepuszczana jest woda. W zależności od regulacji ciśnienia przepływu wody, membrana wibruje zgodnie z dobraną częstotliwością. Do wyboru jest wiele różnych rodzajów membran, które dobierane są adekwatnie do konkretnego schorzenia. Przykładowo, płaska membrana nadaje się do masażu małych grup mięśni, membrana ze specjalną wypustką (tzw. guzkiem) stosowana jest do masażu dużych grup mięśniowych, membraną z “kolcami” wykonuje się masaż tkanek podskórnych itp.

Przebieg masażu wibracyjnego

Masaż wibracyjny Aquavibron przede wszystkim jest bardzo przyjemny dla pacjenta. Trwa ok. 10-15 minut i wykonywany jest tylko na części ciała, która poddana została rehabilitacji. Drgania membrany podczas masażu odbierane są przez czuciowe zakończenia nerwowe. W ten sposób dochodzi do poprawy ruchomości mięśni i stawów, następuje lepsze ukrwienie, zostają lepiej odżywione tkanki, które następnie wykazują zdolność szybszej regeneracji. Dodatkowo masaż wibracyjny ma działanie przeciwbólowe, ponieważ działa rozluźniająco na napięte mięśnie. Może również wpływać na poprawę samopoczucia.

Wskazania do masażu wibracyjnego Aquavibron

Masaż wibracyjny Aquavibron zalecany jest przede wszystkim osobom skarżącym się m.in. na:

  • bóle kręgosłupa
  • reumatoidalne zapalenie stawów
  • artretyzm
  • zanik i ból mięśni
  • przykurcze
  • zaburzenia krążenia obwodowego

Masaż może korzystnie wpływać na zdrowie i samopoczucie osób po różnego rodzaju urazach, zwłaszcza tkanek miękkich, a także przy obrzękach czy uszkodzeniu więzadeł. Zalecany jest w przypadku bólów międzyżebrowych, dyskopatii, zapaleniu korzonków, znieczulicy skóry, rehabilitacji po zabiegu mastektomii.