preloader
Data przyjazdu
Data wyjazdu

Lecznicze właściwości wody termalnej

Wody termalne zawierają w sobie bardzo wiele pierwiastków, które korzystnie wpływają na ludzki organizm. Kąpiele w takich wodach są nie tylko bardzo przyjemne, ale również usprawniają pracę serca, eliminują nieprzyjemne bóle mięśni i stawów, przyspieszają procesy metaboliczne itd. Jeśli chciałbyś skorzystać z dobrodziejstw takich kąpieli, z całą pewnością powinieneś odwiedzić Termy Cieplickie.

Termy zdobyły wśród Polaków popularność głównie ze względu na liczne walory zdrowotne. Wśród powszechnej opinii kąpiele w basenach termalnych mogą wspomóc leczenie bardzo wielu chorób, wspomagają profilaktykę zdrowotną, a jednocześnie są świetną okazją do odpoczynku i relaksu. Wody pochodzą z głębi ziemi i zawierają w sobie całe dobrodziejstwo, którym obdarza nas natura. To przede wszystkim wielość różnorodnych cennych pierwiastków i minerałów, dzięki którym ludzki organizm funkcjonuje w prawidłowy sposób.

Wody termalne — dlaczego wpływają korzystnie na ludzki organizm?

Od dawna wiadomo, że woda ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Bez niej nie bylibyśmy w stanie przeżyć! Woda nawadnia i oczyszcza nasze ciało, pozwalając nam codziennie funkcjonować.

Wody termalne, stosowane do kąpieli, również mają dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Są bogate w minerały, które wydobywane są z głębokich warstw ziemi. Woda poprzez kontakt z warstwami skał pochłania liczne związki chemiczne, które wpływają na właściwe funkcjonowanie całego ciała. Wśród tych pierwiastków możemy wymienić m.in.: krzem, żelazo, potas, magnez, chrom, siarkę, mangan, lit, selen, wapń. Znajdują się one w wodach termalnych w różnym stężeniu. Najwięcej jest wapnia, który działa rozluźniająco, a więc zalecany jest przede wszystkim osobom, które skarżą się na częste skurcze mięśni.

Jak wody termalne wpływają na ludzkie zdrowie i samopoczucie?

Wody termalne zawierają wiele różnorodnych składników, które bezpośrednio wpływają na zdrowie. Oto przykładowe właściwości wód termalnych:

  • usprawniają pracę serca
  • usprawniają procesy metaboliczne organizmu
  • przyczyniają się do zmniejszania bólu mięśni i stawów
  • stabilizują tętno
  • wpływają na obniżenie poziomu stresu
  • usprawniają gospodarkę hormonalną w organizmie
  • pomagają pokonać bezsenność
  • wpływają stabilizująco na system nerwowy

Z basenów termalnych mogą korzystać osoby w różnym wieku. Szczególnie zalecane są w okresie rekonwalescencji po przebytych operacjach czy schorzeniach. Doskonale wpływają również na kondycję skóry, ujędrniają ją i wygładzają. Zalecane są w przypadku problemów z trądzikiem czy przy suchej, matowej skórze.