preloader
Data przyjazdu
Data wyjazdu

Lecznicze właściwości wody termalnej

Wody termalne zawierają w sobie bardzo wiele pierwiastków, które korzystnie wpływają na ludzki organizm. Kąpiele w takich wodach są nie tylko bardzo przyjemne, ale również usprawniają pracę serca, eliminują nieprzyjemne bóle mięśni i stawów, przyspieszają procesy metaboliczne itd. Jeśli chciałbyś skorzystać z dobrodziejstw takich kąpieli, z całą pewnością powinieneś odwiedzić Termy Cieplickie.

Termy zdobyły wśród Polaków popularność głównie ze względu na liczne walory zdrowotne. Wśród powszechnej opinii kąpiele w basenach termalnych mogą wspomóc leczenie bardzo wielu chorób, wspomagają profilaktykę zdrowotną, a jednocześnie są świetną okazją do odpoczynku i relaksu. Wody pochodzą z głębi ziemi i zawierają w sobie całe dobrodziejstwo, którym obdarza nas natura. To przede wszystkim wielość różnorodnych cennych pierwiastków i minerałów, dzięki którym ludzki organizm funkcjonuje w prawidłowy sposób.

Wody termalne — dlaczego wpływają korzystnie na ludzki organizm?

Od dawna wiadomo, że woda ma korzystny wpływ na nasze zdrowie. Bez niej nie bylibyśmy w stanie przeżyć! Woda nawadnia i oczyszcza nasze ciało, pozwalając nam codziennie funkcjonować.

Wody termalne, stosowane do kąpieli, również mają dobry wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Są bogate w minerały, które wydobywane są z głębokich warstw ziemi. Woda poprzez kontakt z warstwami skał pochłania liczne związki chemiczne, które wpływają na właściwe funkcjonowanie całego ciała. Wśród tych pierwiastków możemy wymienić m.in.: krzem, żelazo, potas, magnez, chrom, siarkę, mangan, lit, selen, wapń. Znajdują się one w wodach termalnych w różnym stężeniu. Najwięcej jest wapnia, który działa rozluźniająco, a więc zalecany jest przede wszystkim osobom, które skarżą się na częste skurcze mięśni.

Jak wody termalne wpływają na ludzkie zdrowie i samopoczucie?

Wody termalne zawierają wiele różnorodnych składników, które bezpośrednio wpływają na zdrowie. Oto przykładowe właściwości wód termalnych:

  • usprawniają pracę serca
  • usprawniają procesy metaboliczne organizmu
  • przyczyniają się do zmniejszania bólu mięśni i stawów
  • stabilizują tętno
  • wpływają na obniżenie poziomu stresu
  • usprawniają gospodarkę hormonalną w organizmie
  • pomagają pokonać bezsenność
  • wpływają stabilizująco na system nerwowy

Z basenów termalnych mogą korzystać osoby w różnym wieku. Szczególnie zalecane są w okresie rekonwalescencji po przebytych operacjach czy schorzeniach. Doskonale wpływają również na kondycję skóry, ujędrniają ją i wygładzają. Zalecane są w przypadku problemów z trądzikiem czy przy suchej, matowej skórze.


Klauzula informacyjna - cel: zapisanie się do newslettera
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:
1) podanie danych osobowych jest dobrowolne
2) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU z siedzibą w Jeleniej Górze, ul. P. Ściegiennego 9B
3) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@uzdrowisko-cieplice.pl nr tel. 75 75 510 05 w. 356
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych