Termy Uzdrowiskowe – nowa inwestycja Uzdrowiska Cieplice z Grupy Kapitałowej KGHM

Termy Uzdrowiskowe – nowa inwestycja Uzdrowiska Cieplice z Grupy Kapitałowej KGHM

Nowoczesna baza zabiegowa i hotelowa, basen w wodą termalną, zaplecze restauracyjne – Uzdrowiska Cieplice rozpoczęły budowę Term Uzdrowiskowych nowoczesnego obiektu dla kuracjuszy z całej Polski. Inwestycja będzie kosztować ponad 60 mln zł i zostanie zakończona na początku 2025 roku.

Na placu budowy trwają aktualnie prace ziemne oraz badania geologiczne przygotowujące teren do rozpoczęcia budowy fundamentów nowego obiektu. Wykonywane są również prace związane z zabezpieczeniem fundamentów Domu Zdrojowego, który będzie połączony z Termami Uzdrowiskowymi. Zabezpieczane jest też znajdujące się na terenie ujęcie wody leczniczej oraz zbiornik do jej gromadzenia.

- KGHM jest światowym liderem w branży wydobywczej, jest filarem polskiej gospodarki, ale ma też inny mocny fundament. To działalność spółek z Grupy Kapitałowej. Ta inwestycja jest wynikiem naszej strategii, opartej na zrównoważonym rozwoju, innowacjach i nowych kierunkach biznesowych. Uzdrowisko Cieplice to element historii tego regionu i z dumą możemy dziś powiedzieć, że ta historia nabiera przyśpieszenia – inwestycja warta ponad 60 mln zł to symbol zaangażowania KGHM w zdrowie i dobrostan mieszkańców Dolnego Śląska – powiedział Marek Pietrzak, wiceprezes KGHM do spraw korporacyjnych.

Roman Kulczycki, prezes Uzdrowiska Cieplice dodał, że inwestycja to przede wszystkim stworzenie nowoczesnej bazy zabiegowej i rehabilitacyjnej. – Termy Uzdrowiskowe wzmocnią nasz wizerunek profesjonalnego podmiotu leczniczego co na pewno przełoży się na wzrost zainteresowania kuracjuszy. Powstanie obiekt komfortowy i pod względem leczniczym i pod względem gastronomicznym – mówił Roman Kulczycki.

Termy Uzdrowiskowe powstaną na zapleczu Domu Zdrojowego i będą z nim połączone. Kuracjusze, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu. Powstanie nowoczesna baza zabiegowa oraz basen z leczniczą wodą termalną o powierzchni 95 m2  . Utworzona zostanie również strefa SPA. Budynek zapewni 176 miejsc noclegowych,  zaplanowana jest również budowa sali konferencyjnej i restauracji. W przyziemiu obiektu zlokalizowane będą miejsca parkingowe. Wyskoki czterogwiazdkowy standard obiektu zapewni komfortowy pobyt dla kuracjuszy.

Planowane jest wykorzystanie w nowym obiekcie odnawialnych źródeł energii w postaci wód termalnych. Wody będą wykorzystywane nie tylko do celów balneologicznych lecz również jako ciepła woda użytkowa oraz , poprzez zespół wymienników ciepła, do ogrzewania budynku.

Do nowych Term Uzdrowiskowych zainteresowanych kuracjuszy, również komercyjnych, przyciągać ma profesjonalna kadra i zabiegi lecznicze. Uzdrowisko zamierza poszerzyć ofertę zabiegową korzystając z doświadczenia i wiedzy pracowników.

 

← Wróć do Bloga