KĄPIEL W DŹWIĘKACH W JASKINI
SOLNO-JODOWEJ

Sesja dźwiękowa

Sesja dźwiękowa w Jaskini Solno - Jodowej Galos w Uzdrowisku Cieplice jest połączeniem doświadczania różnego rodzaju dźwięków, które dobroczynnie wpływają na ciało i umysł każdego człowieka oraz inhalacji podczas seansu w Jaskini. Mieści się ona w Domu Zdrojowym I przy Placu Piastowskim 38 w Cieplicach.

Sesja dźwiękowa

Cennik

Bilet 1 seans 45 minut - 50zł* - w cenie zawarty jest już pobyt w Jaskini. (*płatne na miejscu gotówką)
Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca u prowadzącej sesje dźwiękowe pod nr telefonu: 600 382 841
Dostępne terminy: każdy wtorek i czwartek o godz. 19.00.
Wejście do Jaskini wyłącznie w białych skarpetkach bądź ochraniaczach na stopy, które można nabyć w recepcji.

Cennik

W klimatycznym miejscu, w komfortowej pozycji na leżaku, macie Państwo możliwość doświadczania niecodziennych dźwięków, które działają prozdrowotnie na nasz organizm jednocześnie korzystając z dobroczynnego wpływu inhalacji powietrzem wypełnionym mikrocząstkami soli.

Dźwiękoterapia zwana również masażem dźwiękiem lub kąpielą w dźwiękach to wyjątkowa metoda oparta na wpływie oddziaływania wibracji dźwięku. Ponieważ fale dźwiękowe posiadają m.in. zdolność głębokiej i wszechstronnej penetracji komórkowej, dokonują pozytywnych zmian wspierających proces samoregulacji organizmu, którego celem zawsze jest zdrowie. Przy udziale dźwięków mis, gongów oraz innych instrumentów pojawia się przestrzeń dla głębokiego relaksu, harmonizowania, uzdrawiania i regenerowania całego systemu człowieka, zarówno na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

Odpowiednio zagrane sekwencje przywracają organizm do naturalnej harmonii, uwalniając na poziomie komórkowym emocje, które w nim gromadzimy poprzez wieloletni stres czy nieprzepracowane trudne wydarzenia. Wielowymiarowe dźwięki pomagają zsynchronizować ze sobą półkule mózgowe pobudzając m.in. naszą kreatywność.
Dźwięk od tysiącleci wykorzystywany był do uzdrawiania. Współczesne badania naukowe udowodniły, że organy wewnętrzne człowieka posiadają swoje własne częstotliwości zdrowia (balansu). Instrumenty mają odpowiednie częstotliwości dopasowane do poszczególnych części ciała człowieka, dzięki czemu dźwięk przenika organy powodując ich regenerację i odnowę.

Zgodnie z medycyną chińską, jeśli wszystkie organy drgają na swojej właściwej częstotliwości to człowiek jest zdrowy, jeśli gdzieś występuje niedostrojenie oznacza to chorobę – a więc brak harmonii w ciele. Można to porównać do muzyki w filharmonii – jeśli jeden instrument przestaje grać albo fałszuje odbija się to na całym wykonaniu utworu. Wibracje mis i gongów posiadają częstotliwości, które wspomagają organizm w powracaniu do naturalnego stanu zdrowia.
Przebywanie i wdychanie powietrza w grocie solnej nazywa się haloterapią i jest metodą, która wspiera leczenie chorób układu oddechowego, skóry i układu nerwowego. Ponadto ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Już po jednym seansie można będzie zauważyć efekty, takie jak niższe ciśnienie czy poczucie odprężenia. Więcej informacji o Jaskini znajdziecie Państwo tutaj

Na co jeszcze działają kąpiele w dźwiękach:

 • Łagodzą stres, napięcia wewnątrz ciała, relaksują i wyciszają.
 • Likwidują blokady energetyczne i uruchamiają przepływ energii w ciele.
 • Zwiększają ilość energii i pozytywnych wibracji.
 • Wyciszają i oczyszczają umysł z nadmiaru negatywnych emocji.
 • Łagodzą bóle mięśni, stawów, głowy, migreny, szumy uszne.
 • Wspomagają układ odpornościowy i uruchamiają procesy zdrowienia.
 • Są doskonałym narzędziem wspomagającym psychikę

Przeciwskazania dla osób:

 • cierpiących na klaustrofobie,
 • będących we wczesnej ciąży (I trymestr)
 • z nadczynnością tarczycy lub uczulonych na jod,
 • z chorobami nowotworowymi (w trakcie chemio lub radioterapii),
 • z elementami obcymi w ciele (rozrusznik serca)
 • zakrzepami czy krwotokami po udarach naczyniowo-sercowych,
 • chorych na gruźlicę,
 • używających środków odurzających.

Przebieg seansu:
Harmonia Joanna Kaczmarek wraz z Jaskinią Solno - Jodową Galos ® zapraszają na 45-minutowe seanse dźwiękoterapii. Po wejściu do Jaskini zaleca się przyjęcie wygodnej pozycji na fotelu, zamknięcie oczu i poddanie się działaniom dźwięków. Prowadząca w trakcie seansu używa różnych instrumentów, które mają na celu wprowadzenie osób w stan relaksu i odprężenia. Dźwięk rozprzestrzenia się po pomieszczeniu, przenikając przez ciała uczestników. Aby wesprzeć proces regeneracji prowadząca podchodzi do każdego uczestnika i używa dźwięków mis w pobliżu każdej osoby uczestniczącej w seansie. Proponujemy ubrać się w swobodny, niekrępujący strój, unikać spożywania ciężkostrawnych potraw na godzinę przed seansem. Po zakończeniu dźwiękoterapii zaleca się pić dużo wody, która wspomoże proces oczyszczania i przyśpieszy proces regeneracji organizmu.

Dla uzyskania efektu zdrowotnego zaleca się skorzystanie z kilku sesji dźwiękoterapii.