preloader
Data przyjazdu
Data wyjazdu

aktywność fizyczna

W bezpośrednim sąsiedztwie obiektów Uzdrowiska Cieplice znajdują się dwa zabytkowe parki: Park Zdrojowy i Park Norweski. Ich łączna powierzchnia sięga 18 ha. Nasi Goście wykorzystują parkowe alejki do codziennych spacerów, które są doskonałym uzupełnieniem terapii. Osoby, które planują nieco dłuższe marsze, mogą wybrać się poza granice parku na podmiejskie tereny zielone. Drogą w okolicach rzeki Wrzosówki można dotrzeć aż do góry Chojnik, która jest enklawą Karkonoskiego Parku Narodowego. W okresie letnim nasze Uzdrowisko organizuje gimnastykę poranną (zajęcia są bezpłatne) - czy może być coś zdrowszego i przyjemniejszego niż początek dnia z ćwiczeniami w zabytkowym parku?

 

Dobrym uzupełnieniem dla porannej gimnastyki może być jazda na rowerze. Kotlina Jeleniogórska jest rajem dla rowerzystów. Duża ilość atrakcji przyrodniczych i architektonicznych w połączeniu z bogatą siecią dróg rowerowych, pozwoli Państwu zaplanować każdego dnia interesującą wycieczkę rowerową. Turyści rowerowi o każdym stopniu zaawansowania znajdą coś dla siebie wśród tras po kotlinie. Kuracjusze mogą korzystać z wypożyczalni rowerów w Domu Zdrojowym. Przykładowe trasy rowerowe dostępne na stronie rowerowa.jgora.pl. Od 2019 roku w Jeleniej Górze, Podgórzynie i Piechowicach dostępna jest sieć leśnych single tracków "Pasmo Rowerowe olbrzymy". Są to jednokierunkowe pętle o zróżnicowanej trudności. Łaczna długośc dróg to ponad 70km. Więcej o single trackach: Olbrzymy

 

Zimą w Uzdrowisku zapraszamy na łyżwy na sztuczne lodowisko. Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia łyżew. Lodowisko czynne jest, gdy temperatura zewnętrzna spada poniżej 8 stopni.

 

Cieplice są też świetną bazą do wypadów na narty. W bliskim położeniu - do 20km, znajduje się wiele tras zjazdowych i biegowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Największe ośrodki narciarskie to: Karpacz (ponad 20 tras zjazdowych), Szklarska Poręba (kompleks narciarski Skiarena Szrenica), Jakuszyce (Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu), Dziwiszów (Mikrostacja Sportów Zimowych Łysa Góra). W oddalonym o 3 km Sobieszowie znajduje się całoroczny tor do biegania na nartorolkach, rolkach i nartach biegowych. Ten wyjątkowy tor położony jest w Karkonoskim Parku Narodowym.

PFR

Klauzula informacyjna - cel: zapisanie się do newslettera
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:
1) podanie danych osobowych jest dobrowolne
2) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU z siedzibą w Jeleniej Górze, ul. P. Ściegiennego 9B
3) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@uzdrowisko-cieplice.pl nr tel. 75 75 510 05 w. 356
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
Cieplice
Recepcja
Cieplice
Rezerwuj
Cieplice
Dojazd