AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

Parki

W bezpośrednim sąsiedztwie obiektów Uzdrowiska Cieplice znajdują się dwa zabytkowe parki: Park Zdrojowy i Park Norweski. Ich łączna powierzchnia sięga 18 ha. Nasi Goście wykorzystują parkowe alejki do codziennych spacerów, które są doskonałym uzupełnieniem terapii. Osoby, które planują nieco dłuższe marsze, mogą wybrać się poza granice parku na podmiejskie tereny zielone. Drogą w okolicach rzeki Wrzosówki można dotrzeć aż do góry Chojnik, która jest enklawą Karkonoskiego Parku Narodowego. W okresie letnim nasze Uzdrowisko organizuje gimnastykę poranną (zajęcia są bezpłatne) - czy może być coś zdrowszego i przyjemniejszego niż początek dnia z ćwiczeniami w zabytkowym parku?

Parki
Parki

Rowery

Dobrym uzupełnieniem dla porannej gimnastyki może być jazda na rowerze. Kotlina Jeleniogórska jest rajem dla rowerzystów. Duża ilość atrakcji przyrodniczych i architektonicznych w połączeniu z bogatą siecią dróg rowerowych, pozwoli Państwu zaplanować każdego dnia interesującą wycieczkę rowerową. Turyści rowerowi o każdym stopniu zaawansowania znajdą coś dla siebie wśród tras po kotlinie. Kuracjusze mogą korzystać z wypożyczalni rowerów w Domu Zdrojowym. Przykładowe trasy rowerowe dostępne na stronie rowerowa.jgora.pl. Od 2019 roku w Jeleniej Górze, Podgórzynie i Piechowicach dostępna jest sieć leśnych single tracków "Pasmo Rowerowe olbrzymy". Są to jednokierunkowe pętle o zróżnicowanej trudności. Łaczna długośc dróg to ponad 70km. Więcej o single trackach: Olbrzymy

Rowery

Narty, łyżwy

Cieplice są też świetną bazą do wypadów na narty. W bliskim położeniu - do 20km, znajduje się wiele tras zjazdowych i biegowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Największe ośrodki narciarskie to: Karpacz (ponad 20 tras zjazdowych), Szklarska Poręba (kompleks narciarski Skiarena Szrenica), Jakuszyce (Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu), Dziwiszów (Mikrostacja Sportów Zimowych Łysa Góra). W oddalonym o 3 km Sobieszowie znajduje się całoroczny tor do biegania na nartorolkach, rolkach i nartach biegowych. Ten wyjątkowy tor położony jest w Karkonoskim Parku Narodowym.
Zimą w Uzdrowisku zapraszamy na łyżwy na sztuczne lodowisko. Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia łyżew. Lodowisko czynne jest, gdy temperatura zewnętrzna spada poniżej 8 stopni.

Narty, łyżwy
Narty, łyżwy