Single tracki Olbrzymy

Single tracki

Wielki sukces frekwencyjny na trasach single track, które najpierw powstały w Czechach a później w Świeradowie, skłonił włodarzy gmin Jelenia Góra, Podgórzyn i Piechowice do budowy sieci tras terenowych w Karkonoszach.
Single track lub singletrack to specjalnie zaprojektowana terenowa (najczęściej leśna) ścieżka do jazdy rowerem górskim (MTB). Wszystkie trasy są jednokierunkowe i posiadają różne stopnie trudności. Na trasach najłatwiejszych możemy spodziewać się dość równej, doskonale przygotowanej leśnej ścieżki. Natomiast na trasach o wyższym stopniu trudności pojawiają się do pokonania przeszkody terenowe takie jak skały czy korzenie drzew.

Single tracki
Single tracki
Single tracki

Single tracki w Karkonoszach są więc świetną rozrywka zarówno dla sportowców jak i dla rodzin z dziećmi.
Łącznie do dyspozycji pasjonatów rowerowych oddano ponad 70km tras. Nazwy tras to imiona słowiańskich bogów i demonów: Perun, Utopiec, Doppler, Zmora, Borowy, Poświst, Skarbek, Licho, Błotnik, Rokitnik, Skrzat, Jaga, Leszy, Czart. Oficjalna nazwa kompleksu tras to "Pasmo Rowerowe Olbrzymy". Trasy znajdują się w miejscowościach: Jelenia Góra, Podgórzyn, Piechowice, Zachełmie, Przesieka i Borowice.
Mapa tras: mapa