Wycieczki

Wycieczki

Aktualny spis wycieczek:

Wycieczki 11 - 26.05.2024 Program skrócony: program Pełny program: program

Poniżej prezentujemy propozycje wycieczek organizowanych przez Uzdrowiskowe Biuro Podróży (uwaga - są to przykładowe programy wycieczek - aktualny program w wersji skróconej znajduje się w linkach powyżej, a w wersji rozszerzonej na plakacie dotyczącym danego okresu, wywieszanym przy recepcji).

DREZNO

Spacer po położonym nad Łabą Starym Mieście zwanym Florencją Europy Wschodniej: Tarasy Brűhla, Opera Sempera,  Frauenkirche i Zespół Pałacowy Zwinger. Możliwość zwiedzania najbogatszego muzeum - skarbca w Europie, którym jest „Grünes Gewölbe, Muzeum Porcelany lub Muzeum Komunikacji za dodatkową opłatą.
Pełny program wycieczki

DREZNO

PRAGA

Zwiedzanie Szlakiem Królewskim: Rynek Praski, Mala Strana, Most Karola, Stare Miasto, Ratusz Staromiejski z zegarem Orloj, Pl. Waclava. Czas wolny. W drodze powrotnej możliwość zakupów.
Pełny program wycieczki
Pełny program wycieczki (z fontannami)

PRAGA

Karpacz

Karpacz, Dolina Pałaców i Ogrodów
Zwiedzanie Kościoła Wang w Karpaczu. Przejazd koło dolnej stacji wyciągu na Kopę, a także przez centrum miasta.  Następnie przejazd doliną Bobru przez Mysłakowice, Łomnicę i Wojanów, a także wiele innych miejscowości, w których można podziwiać zamki  i pałace od których dolina przyjęła swą nazwę do Jeleniej Góry. Spacer po mieście: Baszta Grodzka, Baszta Zamkowa, Ratusz, Kaplica Św. Anny,  Kościół Św. Krzyża.
Pełny program wycieczki

Karpacz

Skalne Miasto

Adrszpaskie Skalne Miasto i Krzeszów
Zwiedzanie fantastycznie uformowanych piaskowcowych skał, które podziwiali król polski, saski książę elektor Fryderyk August i cesarze Austrii. Tworzą one labirynty skalne w postaci smukłych wież, okien, jaskiń i wąwozów, a także wielki wodospad „Velkŷ Vodopàd”, którego ujrzenie jest nagrodą Ducha Gór Liczyrzepy. 
Pełny program wycieczki

Skalne Miasto

Zamek Książ

Zwiedzanie największego w Polsce, po zamku w Malborku i zamku na Wawelu „Zamku Książ” (istnieje możliwość zwiedzania zamku indywidualnie).
Pełny program wycieczki

Zamek Książ

Szwajcaria Saksońska

Zwiedzanie położonej w Niemczech Szwajcarii Saksońskiej. Bastei to niezwykle efektowna grupa skalna bezpośrednio nad Łabą z pionowymi ścianami o wysokości do 200m. Königstein to jedna z najcenniejszych architektonicznie twierdz górskich w Europie.
Pełny program wycieczki

Szwajcaria Saksońska

Zamek Czocha

Majestatyczna warownia średniowieczna położona nad zalewem. Ze względu na swą urodę zamek był wielokrotnie planem zdjęciowym filmów i programów dokumentalnych. Warownia kusi nie tylko pięknem zamkowych murów ale również wystrojem komnat. Czy Wam również uda się znaleźć tajemne przejścia pomiędzy pokojami?
Pełny program wycieczki

Zamek Czocha

Zamek Frydlant

Zamek należy do największych w Czechach. Obiekt jest wspaniałym połączeniem średniowiecznej warowni z renesansowym pałacem.
Pełny program wycieczki

Zamek Frydlant

SPACER PO CIEPLICACH

W trakcie spaceru przewodnik zapozna Państwa z najważniejszymi i najpiekniejszymi obiektami w Cieplicach. Spacer trwa około 90 minut.

SPACER PO CIEPLICACH

Zapraszamy

Ogólne warunki uczestnictwa w wycieczkach organizowanych w Uzdrowisku Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU: ogólne warunki

Uzdrowisko Cieplice - SP. Z o.o. - Grupa PGU
UZDROWISKOWE BIURO PODRÓZY
Plac Piastowski 38
58-560 Jelenia Góra
Tel. +48 75 75 510 03, +48 75 75 510 57
biuro@uzdrowisko-cieplice.pl