O nas

Od wieków prawdziwe uzdrowisko

Cieplice znane są przede wszystkim z leczniczych wód termalnych. Warto podkreślić, że tylko Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU jest upoważnione do legalnego wydobycia leczniczych wód termalnych, które wykorzystujemy do zabiegów. Ten podziemny skarb Cieplic jest stosowany w lecznictwie już od 1281 roku.
 
Cieplice, uzdrowisko w górach założone w 1281 roku, są dziś uzdrowiskową częścią Jeleniej Góry na Dolnym Śląsku.

Atutami naszego kurortu jest jego położenie u stóp Karkonoszy w sercu Kotliny Jeleniogórskiej oraz niepowtarzalny klimat. Liczni kuracjusze docenili już walory tego miejsca, wśród naszych znakomitych gości byli m.in. kanclerz wielki litewski Albrycht Stanisław Radziwiłł (1653), kasztelan wieluński Zygmunt Radziwiłł (1677), prymas Michał Radziejowski (1692), Johann Wolfgang Goethe (1790), król pruski Fryderyk Wilhelm III z żoną (1800), John Quincy Adams późniejszy prezydent USA (1800), Hugo Kołłątaj (1792 i 1808), Józef Wybicki (1802), Izabella Czartoryska (1816), marszałek Rola-Żymierski, Ryszard Szurkowski oraz Włodzimierz Lubański (2018). Najznamienitszym gościem w Cieplicach była królowa polska Marysieńka Sobieska, która bawiła tu z licznym dworem w 1687 r.

Wody termalne

Lecznicze wody termalne - unikatowe w skali kraju i Europy

Temperatura leczniczych wód termalnych w sanatorium Cieplice dochodzi do 90 stopni Celsjusza. Znakomicie sprawdzają się one w leczeniu chorób narządu ruchu (reumatologia, ortopedia, neurologia, osteoporoza), układu moczowego (urologia, nefrologia) i oczu. Jako jedyni w całym kraju leczymy balneologicznie schorzenia oczu.

Wody termalne
Wody termalne

Zabiegi lecznicze

W Zakładzie Przyrodoleczniczym w naszym sanatorium wykonuje się ponad 70 rodzajów zabiegów z zakresu wodolecznictwa, peloidoterapii, inhalacji oraz kinezyterapii, światło- i elektrolecznictwa na bazie: leczniczych wód mineralnych (fluorkowo-krzemowych, hypotonicznych, słabo zmineralizowanych, zasadowych) i borowin typu wysokiego.

Zabiegi lecznicze
Zabiegi lecznicze

SPA Marysieńka

W Uzdrowisku Cieplice w górach działa nowoczesne SPA „Marysieńka”, do którego serdecznie Państwa zapraszamy. Oferta gabinetów zabiegowych, w których korzystamy również z naszego największego skarbu, czyli leczniczej wody termalnej – zadowoli nawet najbardziej wymagających Gości uzdrowiska.
Proponujemy: leczniczy basen uzdrowiskowy z hydromasażem, kapsuła młodości SPA, sauna, solarium stojące, masaże, bicze szkockie.
Zapraszamy do nas w godzinach:
Poniedziałek - Piątek: 15.00 - 20.00
Sobota, niedziela, święta: 13.00 - 20.00

SPA Marysieńka
SPA Marysieńka

Obiekty

Dla Gości sanatorium w Cieplicach przygotowaliśmy komfortowe warunki pobytu i wypoczynku. Nasze obiekty znajdują się w ścisłym centrum Cieplic, na urokliwej starówce i w Parku Zdrojowym. Park ten nie bez powodu zaliczany jest do pierwszej dziesiątki najładniejszych parków Dolnego Śląska. W samym centrum uzdrowiska znajduje się nasz czteropiętrowy Dom Zdrojowy, w którym czeka na Państwa aż 249 miejsc w komfortowo urządzonych pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mogą Państwo również skorzystać z oferty obiektów Edward i Długi Dom. W naszych obiektach przygotowane są noclegi w pokojach i apartamencie.

Obiekty
Obiekty

Gastronomia

W naszym sanatorium znajdują się trzy restauracje, w których serwujemy tanie obiady i pyszne dania kuchni polskiej. Podajemy pyszne i zdrowe dania oraz stosujemy diety zgodne ze standardami instytutu żywności i żywienia. Codziennie można u nas zjeść smaczny „obiad dnia”. do naszych restauracji zapraszamy nie tylko kuracjuszy, ale też wszystkich Gości przybywających do Jeleniej Góry. Gastronomia w Uzdrowisku Cieplice to również przyjęcia okolicznościowe takie jak komunie  czy chrzciny organizowane na zlecenie naszych Klientów. Zapewniamy również obsługę cateringową innych eventów takich jak konferencje, szkolenia czy spotkania biznesowe.

Gastronomia
Gastronomia

Położenie i klimat

Uzdrowisko Cieplice położone jest na wysokości 350m n.p.m. w centrum Kotliny Jeleniogórskiej otoczonej przez cztery pasma górskie: Karkonosze, Izery, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie. Klimat kotliny charakteryzuje się częstymi zmianami pogody, dość silnymi wiatrami, znacznymi dobowymi wahaniami temperatury i ciśnienia oraz dużym rocznym nasłonecznieniem.
Na osoby przyjezdne, zwłaszcza z nizin, klimat taki działa bodźcowo i hartująco. Obiekty Uzdrowiska Cieplice znajdują się na kompletnie płaskim terenie, co ułatwia spacery również osobom starszym czy pacjentom ze schorzeniami narządu ruchu.

Położenie i klimat
Położenie i klimat

Atrakcje Jeleniej Góry

W sąsiedztwie naszego kurortu znajdują się też liczne atrakcje turystyczne. Po zabiegach w „Sanatorium Cieplice” można wybrać się na spacer po parku, zwiedzanie zabytków, wędrówki po górach. Z pewnością oczaruje Państwa przepiękny krajobraz Krainy Ducha Gór. Nasz podgórski klimat charakteryzujący się dużym rocznym nasłonecznieniem oraz małą ilością opadów działa na Gości kurortu hartująco. Przy uzdrowisku działa biuro podróży specjalizujące się w organizacji wycieczek. Jeśli zdecydują się Państwo na spacer po Cieplicach, przewodnik w ciekawy sposób opowie o historii uzdrowiska.

Atrakcje Jeleniej Góry
Atrakcje Jeleniej Góry

Wycieczki

Polecamy również wycieczki po niezwykle malowniczych okolicach – na pewno warte odwiedzenia są Szklarska Poręba i Karpacz, Krzeszów, Złotoryja czy Kowary. Zachęcamy też do wędrówki po górach oraz do wizyty w czeskiej Pradze i niemieckim Berlinie. Pobyt w Cieplicach może być również doskonałą okazją do wypadu na narty. Zaledwie 10 km od uzdrowiska znajdują się liczne trasy zjazdowe i biegowe o różnym poziomie trudności. Największe ośrodki narciarskie to: Karpacz (ponad 20 tras zjazdowych), Szklarska Poręba (kompleks narciarski Skiarena Szrenica), Jakuszyce (Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu), Dziwiszów (Mikrostacja Sportów Zimowych Łysa Góra) oraz czeski Harrachov.

Wycieczki
Wycieczki

Zapraszamy przez cały rok

Oferujemy pobyty: lecznicze, zdrowotne, SPA, wczasowe, hotelowe, świąteczne, noworoczne, turnusy NFZ i ZUS.

Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU
58-560 Jelenia Góra, ul. P. Ściegiennego 9B
Rezerwacja i informacja dostępna przez całą dobę:
tel. +48 75 75 33 143; (75) 75 510 03; (75) 75 510 04; (75) 75 510 05  INFOLINIA  801 587 678 fax (75) 75 525 57
www.uzdrowisko-cieplice.pl
e-mail: marketing@uzdrowisko-cieplice.pl