Opactwo Krzeszów

Opactwo Krzeszów

Położone niespełna 50km od Cieplic Sanktuarium w Krzeszowie to europejska perła baroku.
Pocysterskie Opactwo to kompleks zabytków najwyższej światowej klasy, którego początki sięgają XIII wieku. Opactwo wpisane jest na prestiżową listę zabytków Prezydenta RP i jest jednocześnie żelaznym kandydatem na listę UNESCO. Monumentalny kompleks nazywany Europejską Perłą Baroku jest dziś nie tylko ważnym miejscem kultu maryjnego, ale także turystycznym i kulturalnym sercem regionu odwiedzanym rocznie przez ponad 120 000 turystów i pielgrzymów.

Opactwo Krzeszów
Opactwo Krzeszów

Opactwo umiejscowione wśród pól i lasów stanowi doskonałe miejsce wyciszenia, emanuje ono natchnieniem, zachwyca pięknem i w rzeczywistości jest jedynym obiektem sakralnym w Polsce, który proponuje odwiedzającym tak szeroką ofertę turystyczną. Na miejscu można zwiedzić nie tylko wnętrza zabytkowych świątyń, ale także strychy, wieże, klasztorne podziemia i wiele innych ciekawych, tajemniczych miejsc. Również okolica zachęca do odwiedzenia tej miejscowości - pobliska Wielka Kalwaria Krzeszowska, a także pomniejsze zabytki czy pomniki przyrody są urozmaiceniem rodzinnych spacerów, wycieczek pieszych i rowerowych.

Wszystkie informacje o Mszach Świętych, możliwościach zwiedzania i działalności Europejskiej Perły Baroku znajdują się na stronie www.opactwo.eu
Nasze Uzdrowiskowe Biuro Podróży organizuje wycieczki do Opactwa.

Kontakt bezposredni do Opactwa:
Plac Jana Pawła II 3
58-405 Krzeszów
Telefon: +48 75 742 32 79
E-mail: biuro@opactwo.eu