preloader
Data przyjazdu
Data wyjazdu

Hydromasaż z chromoterapią w leczniczej wodzie termalnej

Jest to zabieg wykonywany w wannie z leczniczą wodą termalną, do której przez specjalne dysze doprowadzana jest woda pod odpowiednio zwiększonym ciśnieniem wywołując efekt hydrodynamiczny. Efekt leczniczy takiego zabiegu spowodowany jest zsumowanym oddziaływaniem fizykochemicznym, termicznym oraz mechanicznym wody na nasz organizm.

Leczniczy wpływ hydromasażu potęgowany jest poprzez zastosowanie w trakcie zabiegu – chromoterapii, czyli oddziaływania kolorów na organizm człowieka. Chromoterapia jest jednym z najnowszych rodzajów oddziaływań stosowanych w hydroterapii. Emisja światła, w różnych barwach, następuje przez wbudowane w nieckę wanny punkty świetlne, działające jako pojedyncze źródła światła o trwałych barwach.
Wraz z uruchomieniem hydromasażu w wannie zaczyna się dodatkowe rozświetlanie wody przez światło w ciepłej tonacji kolorystycznej, które gaśnie wraz z zakończeniem programu.
Wskazania do chromoterapii wynikają z wpływu poszczególnych barw na nasz organizm i tak barwa:
Zielona – wpływa łagodząco i uspokajająco, sprzyja przywróceniu równowagi psychicznej, łagodzi skutki stresu, zmniejsza nadciśnienie tętnicze, korzystnie wpływa na serce oraz narząd wzroku.
Żółta – zwiększa wrażliwość zmysłów, pomaga zmniejszyć objawy depresji.
Pomarańczowa – daje poczucie bezpieczeństwa, łagodzi stany lękowe i depresyjne, stabilizuje funkcje układu krążenia,
Czerwona – silnie działa pobudzająco, zarówno intelektualnie jak i emocjonalnie. Wskazany przy niedowładach (zwiększa siłę woli). Podwyższa ciśnienia krwi.
Niebieska – uspokaja, relaksuje, ale nie działa nasennie. Niweluje rozchwianie emocjonalne, sprzyja koncentracji. Ułatwia przemianę materii, poprawia pracę serca i układu krążenia.
Fioletowa – stymuluje wszystkie procesy energetyczne, nie ułatwia jednak koncentracji, sprzyja działaniom twórczym. Łagodzi objawy bezsenności, wspomaga leczenie migreny.
Wskazania do zabiegu:
  • Choroby reumatyczne
  • Choroby ortopedyczne i urazowe
  • Zespoły bólowe kręgosłupa
  • zaburzenia metabolizmu
  • choroby naczyń obwodowych
Przeciwskazania:
  • ostre stany zapalne ogólne i miejscowe
  • niewygojone blizny
  • brak zrostu kostnego
  • zakrzepica
Cena zabiegu, punkty sprzedaży, dni/godziny, w których zabieg jest wykonywany - sprawdź tutaj
PFR

Klauzula informacyjna - cel: zapisanie się do newslettera
Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, iż:
1) podanie danych osobowych jest dobrowolne
2) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Uzdrowisko Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU z siedzibą w Jeleniej Górze, ul. P. Ściegiennego 9B
3) kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - iod@uzdrowisko-cieplice.pl nr tel. 75 75 510 05 w. 356
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu subskrypcji do newslettera na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
5) Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu żądania usunięcia z subskrypcji
6) posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody oraz prawo do przenoszenia danych
7) ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
Cieplice
Recepcja
Cieplice
Rezerwuj
Cieplice
Dojazd