Głęboki masaż oscylacyjny DEEP OSCILLATION

← Wróć do listy zabiegów

Głęboki masaż oscylacyjny DEEP OSCILLATION

Urządzenie DEEP OSCILLATION wytwarza unikalne zmienne pole elektrostatyczne wywołane przez płynący w różnych kierunkach prąd, powoduje to odpowiednie zmiany częstotliwości pola. Pole elektrostatyczne przenikając przez tkanki oddziałuje z ładunkami w ciele pacjenta (w tkankach jest dużo jonów). Oprócz tego następuje spontaniczna polaryzacja cząstek i elementów ciała człowieka (pole przesuwa związane ładunki). Ponieważ pole to jest zmienne i przenika przez całe ciało, wywołuje to drgania w głębokich warstwach.

Głęboka oscylacja - podstawy fizjologiczne.
Gojenie się tkanki bywa często powikłane i zostaje zatrzymane w fazie początkowej, a więc zapalnej i tworzenia się ziarniny. Rany takie pozostają w fazie zapalnej i bez odpowiedniej terapii mogą się powiększać i utrzymywać przez wiele miesięcy. Jeżeli przy zastosowaniu terapii głęboką oscylacją w organizmie odbywa się drganie, może również odbywać się transport, a jeżeli można sterować transportowaniem, można celowo ingerować w fizjologiczne procesy odżywiania tkanek. Obrazowo przedstawiając zadania terapii z użyciem głębokiej oscylacji można powiedzieć, że są to: czyszczenie, rozpuszczanie, wypłukiwanie i odprowadzanie.

Zastosowanie głębokiej oscylacji umożliwia:

  • terapia przeciwobrzękowa,
  • rehabilitacja onkologiczna
  • terapia przeciwbólowa narządów ruchu,
  • terapia świeżych urazów
  • terapia pooperacyjna (gojenie ran)
  • terapia rany, także otwartej,
  • terapia zaburzeń powięziowych, tensegracja
  • terapia chorób układu oddechowego.

Zastosowanie głębokiej oscylacji, prowadzi do znacznego przyspieszenia procesu gojenia się uszkodzonych tkanek, co ma ogromne znaczenie dla fizjoterapii. Przede wszystkim szybsze gojenie się poprawia znacząco jakość bliznowaciejącej tkanki, co pozwala na szybsze i skuteczniejsze wprowadzanie innych metod rehabilitacyjnych, zwłaszcza kinezyterapii. To z kolei implikuje nie tylko szybszy powrót do normalnego funkcjonowania tkanki, ale i znaczną poprawę jej jakości. Szczególna przestrzeń do badań nad stosowaniem tego systemu wydaje się znajdować w obszarze traumatologii sportowej, w której szybkie, ale i rozsądne usprawnianie ma nieocenione znaczenie.

WSKAZANIA DO TERAPII:
Główną zaletą zabiegu jest możliwość mechanicznej stymulacji we wszystkich tych przypadkach, gdzie przeciwwskazana jest tradycyjna terapia mechaniczna, zwłaszcza w ciężkich i rozległych urazach (stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia) i w przypadkach trudno gojących się ran. Oscylację głęboką można wdrożyć już we wczesnym stadium choroby, stymulując procesy regeneracyjne. Dzięki tym właściwościom, szczególnie nadaje się do zastosowania w następujących wskazaniach:

TERAPIA PRZED- i POOPERACYJNA
Zastosowanie głębokiej oscylacji w rehabilitacji przed- i pooperacyjnej, w porównaniu do tradycyjnych terapii, znacznie przyśpiesza znoszenie obrzęków i wysięków. Oscylację głęboką można zastosować w bardzo wczesnym stadium chorobowym, nawet na drugi dzień po operacji. Dzięki temu stymuluje i przyspiesza proces gojenia ran, hamuje miejscowe stany zapalne, znacząco łagodzi ból, poprawia jakość bliznowaciejącej tkanki. DEEP OSCILLATION jest idealnym uzupełnieniem opieki pooperacyjnej między innymi w onkologii, neurologii i traumatologii. Dzięki unikalnemu, łagodnemu działaniu głęboka oscylacja jest stosowana jako leczenie pierwszego rzutu np. po przeszczepach skóry, mastektomii, cesarskim cięciu, zespoleniach, endoprotezach, owrzodzeniach, stopy cukrzycowej, itp. Terapia pooperacyjna w przypadkach: chirurgia żył kończyn dolnych, endoproteza, cesarskie cięcie, torakochirurgia, rak piersi, zespolenie kości, rak prostaty, operacja kręgosłupa –cel terapii: zmniejszenie przekrwienia, bólu, ułatwienie poruszania się oraz wspomaganie procesu zabliźniania i gojenia się rany
Leczenie pooperacyjne -rak piersi, obrzęk limfatyczny ręki
Leczenie pooperacyjne -operacja Wertheima –cel terapii: zmniejszenie przekrwienia, bólu, stymulacja pracy pęcherza i jelit, ułatwienie poruszania się oraz wspomaganie gojenia się rany.
Leczenie pooperacyjne -rak jelita grubego –cel terapii: zapobieganie sklejania się tkanki, stymulacja ruchu robaczkowego jelit

URAZY MECHANICZNE i PRZECIĄŻENIOWE ORAZ USZKODZENIA NEUROLOGICZNE
W przypadkach urazów mechanicznych oraz kontuzji powstałych wskutek przeciążeń oraz przy uszkodzeniach neurologicznych DEEP OSCILLATION® działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo oraz przeciwbólowo, poprawia odżywianie tkankowe i bezpośrednio stymuluje procesy regeneracyjne. Umożliwia to szybszy powrót do aktywnej rehabilitacji i treningu. U pacjentów po udarach głęboka oscylacja jest stosowana do drenażu limfatycznego w szczególności głowy jak również w celu poprawy statusu odżywczego tkanek w obszarach dotkniętych hemiplegią.

ZESPOŁY BÓLOWE
W przypadkach fibromialgii, choroby Sudecka i innych, którym towarzyszy chroniczny ból, obrzęk oraz przeczulica skórna, DEEP OSCILLATION® zapewnia silny efekt uśmierzenia bólu również pourazowego.

REGENERACJA PO TRENINGU i STABILIZACJA WYDOLNOŚCI
Zastosowanie głębokiej oscylacji po treningu przynosi szybki efekt obniżenia powysiłkowego napięcia mięśniowego oraz niweluje skutki zespołu opóźnionego bólu mięśniowego (DOMS), łagodzi ból oraz bezpośrednio przeciwdziała mikrourazom. Pod wpływem zabiegu znacznie szybciej usuwane są pozostałości metabolizmu, w tym cytokiny. To działanie prowadzi dopoprawy odżywiania komórek mięśniowych i przyspiesza powrót do normalnej wydolności. Dzięki temu skraca się okres regeneracji pomiędzy treningami.

CHIRURGIA PLASTYCZNA i MEDYCYNA ESTETYCZNA
Ponieważ głęboka oscylacja ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwdziała zwłóknieniom tkanek oraz przyspiesza usuwanie toksyn, jest bardzo dobrą terapią uzupełniającą przed i po liposukcji i w przypadkach innych inwazyjnych procedur z zakresu medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania:

  • aplikacja w obrębie zmian spowodowanych czynną chorobą nowotworową,
  • aplikacja w obrębie klatki piersiowej w przypadku wszczepionego rozrusznika serca.

Cena zabiegu, punkty sprzedaży, dni/godziny, w których zabieg jest wykonywany - sprawdź tutaj

← Wróć do listy zabiegów